Lidé

Věra Doušová

Věra Doušová vystudovala psychologii a sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V roce 1975 měla příležitost strávit studijní pobyt v Ústavu pro filozofii a sociologii ČSAV. Nicméně po účasti na pohřbu Jana Patočky byla nucena toto místo opustit. Avšak v tomto období se její angažmá nesneslo jen na akademické půdě, neboť se také začala podílet na šíření samizdatové literatury z Francie, čímž přispívala k šíření alternativních myšlenek.

Ve spolupráci s Jiřinou Šiklovou vykonávala i méně tradiční práci, a to jako uklízečka v univerzitní knihovně. Od roku 1983 do 1989 pak podnikala nezvyklou cestu, když s Československým lunaparkem putovala po Sovětském svazu v rolích učitelky, tlumočnice a ekonomky. Na počátku 90. let se věnovala humanitární činnosti a aktivně se angažovala v procesu přesídlování volyňských Čechů z oblasti postižené Černobylskou havárií. Její koordinační úloha na Ukrajině byla klíčová pro úspěšné usídlení těchto lidí.

Její humanitární práce směřovala i k podpoře uprchlíků a lidí v nouzi, což vedlo k účasti na různých projektech pro tyto skupiny. V rámci svého úsilí pracovala pro Nadaci Dětský mozek a také pro Olivovu nadaci. V roce 1997 se rozhodla založit občanské sdružení s názvem Sedm paprsků, které se zaměřovalo na integraci dlouhodobě nezaměstnaných a sociálně ohrožených jedinců. Tímto směrem směřovala i její činnost v následujících letech, kdy začala dovážet kompenzační pomůcky ze Skandinávie. Kromě toho se zasloužila o založení Mezinárodního krajanského festivalu v roce 2006, který měl za cíl posilovat propojení mezi lidmi různého původu a podpořit vzájemné porozumění. Její angažmá v komunitním životě bylo natolik významné, že působila třináct let jako místostarostka Městské části Praha Dolní Chabry, kde se aktivně podílela na utváření místního prostředí.

Dále se věnovala významnému úkolu jako ředitelka Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj, kde se snažila zmírnit potravinovou nejistotu v této oblasti a podporovat ty, kteří to potřebovali. Její bohatá životní dráha je plná různorodých aktivit, které směřovaly k pomoci druhým a posílení společenství.

Tomáš Studeník

Tomáš Studeník je radikální inovátor, zakladatel, autor a městský hacker. Získal titul MBA na University of Liverpool a MSc v inovacích na HEC v Paříži, absolvoval postgraduální kurzy na INSEAD ve Francii, Oxford University a University of Cambridge ve Velké Británii. Organizuje inovační maratony CEE Hacks, kde studenti celého světa řeší problémy udržitelnosti, zdravotnictví, dopravy, energetiky, průmyslu a sociální sféry. Tomáš pomáhá globálním firmám a evropským metropolím probouzet inovačního ducha a hledat příležitosti rozvoje v post-digitální době. Šéfuje konzultační společnosti Insane Business Ideas. Spolupracuje také s vládními organizacemi Czechinvest, Technologická agentura ČR nebo European Space Agency. V roce 2014 představil v ČR zábavně-naučný formát FuckUp Nights, kde se veřejně sdílí neúspěchy v byznysu i životě. Vybrané příběhy nezdarů vydal v roce 2018 u Jan Melvil Publishing jako Velkou knihu fuckupů. Tomáš byl nominován na Esquiremana 2019 v kategorii byznys. Časopis Computer World uvedl Tomáše mezi TOP IT osobnostmi roku 2020.

V únoru 2021 měl celosvětovou premiéru projekt divadelní hry THEAITRE, jehož je Tomáš autorem. Jednalo se o první divadelní hru na světě, kterou napsala 100 let od premiéry R.U.R. umělá inteligence a kterou sehrál soubor Švandova divadla v Praze. V roce 2022 Tomáš založil středoevropský healthtech inkubátor Caelestinus a připravuje další projekt spolupráce člověka se strojem na poli umění PLaiPRAGUE, se kterým vyráží studenti pražské DAMU na turné po Evropě.

Tomáš vyučuje s děkanem Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové prof. Josefem Hynkem kurz Věda o selhání. Jejich společná kniha, Umění neúspěchu, vyšla v březnu 2023.

Viktor Krištof

Viktor vystudoval management komunikace a informační bezpečnosti na Univerzitě obrany v Brně. Poté pracoval jako vyšší důstojník komunikačních a informačních systémů a později byl aktivní v managementu. Absolvoval studijní program Executive MBA na Vysoké škole technické v Brně a Dominikánské univerzitě v Illinois (USA). Během své kariéry pobýval delší dobu v Austrálii a Japonsku. Kromě toho je aktivní v mnoha oblastech kulturního a politického života. Jako vlastník filmové produkční společnosti Three Brothers se Viktor zaměřuje především na tvorbu filmů s historickým obsahem. Three Brothers spolupracuje s předními dramaturgy a historiky v oboru a využívá vlastní sklad historických rekvizit www.historicalprops.cz (největší svého druhu v Evropě), dílny a studia. Vedle mnoha českých produkcí se Viktor také podílel na produkci celé řady světových a hollywoodských filmů (Dungeons and Dragons, Johanka z Arku, Duna, Nomad, Rytířský příběh, Avalon, Blade II., Děti z Duny, League of Extraordinary Gentleman, Van Helsing, Hellboy, Doom 3, Narnia – Princ Kaspian, Die Papstin, Henry IV, Anonymous, Borgias, Black Death, Pillars of the Earth, World without End, Three Musketeers etc.).

Michaela Číhalíková

Komunikace a řízení projektů jsou pro ni nejen profesí, ale i životní vášní, která ji umožňuje propojovat lidi a dávat smysl tomu, co dělám. Svou cestu za zlepšováním světa a udržitelností našla v neziskovém sektoru, protože věří, že je naší povinností chránit a udržovat naši planetu pro budoucí generace. Rád propojuje lidi i firmy s cílem vidět, jak se výsledky společného úsilí promítají do každodenního života. Stejně tak jako jídlo dokáže spojit lidi kolem stolu, tak i komunikace je klíčem k vytváření vztahů a dosahování skvělých výsledků. Komunikaci a řízení projektů se věnuji již 20 let, kdy polovinu času strávila v reklamní agentuře Mark BBDO Prague. Jako produktová manažerka ve společnosti Edenred jsem stála i za zrodem CSR oddělení. Vystudovala Informační management na Vyšší odborné škole informačních studií v Praze.

David Laňka

Filmový scenárista, režisér a producent. Jeho filmová tvorba se vyznačuje tvůrčí rozmanitostí, přirozeně střídá styly a žánry. Ať už se jedná o mysteriózní thriller Poslouchej, psychologické drama Spolu nebo romantický seriál Hvězdy nad hlavou, všechny dosáhly diváckého i odborného uznání. V současné době dokončuje psychologicko-erotické drama Jedna noc. Vedle filmové tvorby je aktivní i na poli dětské literatury, jeho trilogie Billa Madlafouska a pohádková kniha Vítejte v pekle! se staly bestsellery.

Ústředním bodem jeho dramatické tvorby je zkoumání lidské psychiky v limitních situacích. Sám sebe označuje za feministu, a tak není divu, že ve většině jeho děl vystupuje silná ženská hrdinka.

Pavel Sobek

Mezi roky 2005 – 2015 jsem prošel prestižními agenturami Mark BBDO, Domino BBDO Riga, HAVAS a MADE BY VACULIK. Jako kreativní ředitel, idea maker a textař jsem pracoval na úspěšných kampaních pro klienty Komerční banka, T-Mobile, Wrigley’s, GE Money Bank, Toyota, Renault, Mondelez, Amesty International, Česká filharmonie i řadě dalších. Realizované práce získaly ocenění za efektivitu i kreativitu na mezinárodních a domácích festivalech jako Effie, Epica, Golden Drum, Cannes Lions (shortlists), New York Festivals nebo ADC Creative Awards. 3 kampaně byly publikovány v prestižním časopise Luerzers Archive.

Od roku 2016 pracuji jako nezávislý profesionál na komunikačních kampaních například pro značky: Radegast, Kooperativa, Ravak, Fio banka, Božkov Republica, nebo čajovém startupu Ccha. A výhledově třeba i pro tu vaši.

Michael Havas

Michael Havas se narodil v Praze roku 1947, Československo však opustil se svými rodiči v roce 1948. Vyrostl na Novém Zélandu, kde v roce 1968 získal titul M.A. v oboru německá a anglická literatura na Univerzitě v Aucklandu. V letech 1969-71 byl díky stipendiu Swiss Federal Scholarship postgraduálním posluchačem na Univerzitě v Zürichu, kde studoval středověkou němčinu a moderní divadlo (Friedrich Duerrenmatt, kterého osobně znal, Max Frisch a Berthold Brecht). V letech 1971-79 studoval na Filmové akademii múzických umění v Praze film a filmovou a televizní produkci. Promoval v roce 1979 s vysokoškolským diplomem v oboru dokumentární filmová tvorba.

Od roku 1972 má Michael Havas na svém kontě více než 60 filmů, na kterých se podílel jako scénárista, režisér či producent. Nejeden z jeho filmů získal mezinárodní ocenění. Pro jeho tvorbu jsou tematicky příznačné prvky jako historický kontext, kulturní dědictví a menšinové kultury. Také produkoval řadu animovaných filmů Jana Švankmajera.

V roce 1993 se M. Havas vrátil do Prahy a založil zde společnost Heart of Europe Media s.r.o. V Praze působí dodnes.

Havas polupracoval s televizními stanicemi jako je BBC Bristol, BBC, Channel 4, Discovery Channel, TV New Zealand, Condor Features Zürich, Metropolitan Museum, New York, Nomad Films International Australia, Česká televize, ARD, ZDF, ORF, Švýcarská televize, MTV Europe, Beyond Films Australia, Ravensburger Film und TV Německo, Koninck International London, Lumen Films Paris etc.

Od roku 2013 až do současností přednáší na Univerzitě v Pardubicích vizuální antropologi a experimentální film.

Lucie Loučková

Lucie Loučková se v oblasti CSR etablovala nejprve v bankovním sektoru, kde se věnovala preventivním projektům a snižování uhlíkové stopy. Od roku 2022 působí jako manažerka ESG & Corp. Relations v Tesco, mám na starosti oblast udržitelnosti a ESG reporting. Krom čísel se věnuje prevenci plýtvání potravinami, podpoře komunit a dalším projektům podporujícím udržitelné cíle společnosti. Je jednou z tváří udržitelnosti. Doma neplýtvá a do práce jezdí na kole.

 

Václav Koukolíček

Od ledna 2022 je manažerem externí komunikace výrobce a distributora nealkoholických nápojů Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. Před příchodem do Coca-Coly vedl sedm let externí komunikaci maloobchodního řetězce Tesco v Česku. Předtím byl od roku 2012 manažerem komunikace českého výrobce dekorativního skla a zakázkových světelných instalací Lasvit. Profesní dráhu zahájil jako novinář ve vydavatelství Ringier Axel Springer, kde působil i vedoucí politického oddělení. Poté pracoval na ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy – nejprve jako tiskový mluvčí, později se stal tajemníkem ministra s odpovědností za komunikační strategii.

 

Petr Šoukal

Za deset let audiovizuální praxe spolupracoval a stále spolupracuje s předními českými médii, významnými firmami i neziskovkami. Petr se svou kamerou navštívil řadu zemí světa a spolupracuje s cestovatelskými pořady jako Na cestě, Bedekr, Objektiv či Toulavá kamera. Mimo jiné natáčí pro produkci Davida Laňky NoStress Production, kde tvoří videa například pro Letiště Praha, Dr. Max nebo CPI. S kamerou se také podílí na natáčení pořadů Cyklosalon, Autosalon a v neposlední řadě Bábovky a plechovky. Přednáší na Vyšší odborné škole publicistiky v Praze.

 

WastedHack organizuje společnost Insane Business Ideas s.r.o. spolu s Potravinovou bankou Praha a Středočeský kraj, z.s.

Projekt je spolufinancován Evropskou Unií a programem Erasmus.

Registrace